etapa 2

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei cu numărul II, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

Vineri s-au disputat primele trei partide, fiind ziua remizelor. La Dej, Unirea a încheiat la egalitate, scor 0-0, partida cu Metalurgistul Cugir. Formația din Alba rămâne cu un singur punct din primele două etape (ambele în deplasare).

Cel mai spectaculos meci al zilei a avut loc la Odorheiu Secuiesc, unde gazdele de la AFC și CSC Sânmartin au terminat la egalitate, scor 3-3.

O mică surpriză a avut loc la Cluj, unde Sănătatea a obținut un singur punct din partida cu Avântul Reghin.

Sâmbătă a avut loc derby-ul județului Maramureș, Minaur și ACS Comuna Recea terminând la egalitate, scor 1-1, după ce oaspeții aveau avantaj la pauză, scor 0-1.

Arieșul Turda este una dintre cele două formații cu maximum de puncte, reușind să se impună în deplasarea de la Galda, scor 1-0, după un gol marcat pe finalul primei reprize.

Cealaltă echipă cu maximum de puncte este Luceafărul Oradea, bihorenii câștigând duelul cu echipa secundă a celor de la CFR Cluj, scor 2-1, după ce clujenii au deschis scorul.

Unirea 1924 Alba Iulia a făcut scorul etapei, 4-0, în fața celor de la Gloria Bistrița. Bistrițenii rămân fără punct și fără gol marcat în primele două etape ale ligii a treia.

SCM Zalău și Viitorul Șelimbăr, ambele nou promovate în liga a treia, au remizat, scor 2-2. Oaspeții au reușit să egaleze în minutele de prelungiri ale partidei.

Derby-ul etapei viitoare va avea loc vineri, la Turda, între echipele cu maximum de puncte, Arieșul Turda și Luceafărul Oradea.

10.Avântul Reghin20202-202p
11.Minaur Baia Mare20112-3-11p