pmp 1300x300

1 Comentariu

ariesul galda

Arieșul Turda s-a impus astăzi, scor 1-0, pe terenul celor de la Industria Galda de Jos, într-un meci care a contat pentru etapa a II-a, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

Partida a început cu marea ocazie a lui Ititesc, care a șutat puternic de la marginea careului, însă mingea a lovit transversala. În minutul 13, Oltean a șutat și el spre poartă, fără rezultat pe tabelă.

După pauza de hidratare de la mijlocul reprizei, gazdele au fost mai insistente, Goronea șutând puternic spre poarta turdeană, însă Pop a respins.

În minutul 39, Varodi a avansat pe partea stângă, a centrat în fața porții, însă Paleoca a șutat de la marginea careului, peste poartă.

În minutul 43, în urma unui corner, mingea a fost bâlbâită de apărarea gazdelor, iar Erik Oltean a reușit să marcheze.

În minutul 45, Varodi a mai ratat o ocazie, pentru ca în prelungirile primei reprize, Lupșău să lovească bara cu un șut din apropiere.

După pauză, tot Turda a avut cea mai mare ocazie, în minutul 55, portarul gazdelor reușind să respingă cu picioarele.

După doar trei minute, în minutul 58, Indreica a fost eliminat după ce a primit cel de-al doilea cartonaș galben. Gazdele au început să forțeze, însă fără a-și crea mari ocazii la poarta lui Pop. Turdenii s-au mulțumit să riposteze pe conta-atac fiind aproape de gol în mai multe rânduri.

În prelungirile partidei, Rareș Pop a mai avut o intervenție foarte bună, la un atac al gazdelor.

S-a terminat 0-1 și Arieșul Turda ajunge la cea de-a doua victorie, din tot atâtea meciuri. Etapa viitoare, formația turdeană va primi vizita celor de la Luceafărul Oradea.

INDUSTRIA GALDA DE JOS – ARIEȘUL TURDA 0-1 (Oltean 43`)

ARIEȘUL TURDA: Pop – Fl. Dan, Cordoș, Indreica, Savu, Paleoca, Ititesc, Salcău (Bria), Varodi (Cimpoieșu), Oltean (Cobârzan), David (Sălăgean).

• Acest comentariu este nepublicat.
    gicuta de la primari · 22:42 31.08.2019
    bai da ce fete au zici ca e fc iara , chiar au plecat toti turdenii afara , sau la Cluj , au venit in locul lor taranii , nici nu sunt jucatorii de fotbal sahisti dar nici chiar asa , sa ne multumim cu handbalistii , ca e altceva , mai sunt si pe acolo ceva barbi de ras ca arata ca neandartalii , dar macar sunt atletici