pmp 1300x300

potaissa odorhei 1

Potaissa Turda s-a impus astăzi, scor 36-28, în fața celor de la ACS Szejke Odorheiu Secuiesc, în primul meci amical dintre cele două echipe.

Turda a început în forță partida și după șase minute deja avea patru goluri avans (6-2), harghitenii au reușit să se apropie la un gol la jumătatea reprizei (10-9, min 14). Totuși, experiența și valoarea superioară a turdenilor s-a văzut pe finalul reprizei, când Potaissa s-a distanțat la opt goluri, stabilind și scorul pauzei, 20-12.

Cum era de așteptat, antrenorul turdenilor a încercat mai mult scheme de joc, scorul fiind mai puțin important.

S-a terminat 36-28 și cele două echipe se vor întâlni și mâine dimineață, cu începere de la ora 11:00. Intrarea în sala „George Barițiu” este liberă și pentru partida de mâine.

POTAISSA TURDA – SZEJKE ODORHEI 36-28 (20-12)

Potaissa Turda: Ghiță (7 goluri), Talas (6), Pop (3), Șandru (3), Cîntec (3), Iancu (3), Ghivil (3), Thalmaier (2), Totoi (2), Laslo (1), Pințoiu (1), Terzic (1), Pavel (1).