pmp 1300x300

cornesti chimia

Astăzi au fost programate primele partide oficiale din noul sezon, pentru echipele din liga a V-a, a zonei Câmpia Turzii.

Pe terenul din Mihai Viteazu, UST (Uniți sub Tricolor) Cornești a învins Chimia Turda, scor 5-2, reușind astfel să avanseze în turul II.

Gazdele au deschis repede scorul, în minutul 18, prin Florescu, pentru ca Felea să marcheze pentru 2-0 în minutul 24. Pârțilă a stabilit scorul pauzei, 3-0, în minutul 31.

La reluare, tot UST a reușit să înscrie, prin Boboia (59). În minutul 62, tabela indica 5-0, după golul marcat de Florescu. Pe final de meci, cei de la Chimia Turda au reușit să mai reducă din handicap, după golurile marcate de Imbuzan (87) și Kopandi (90).

Rezultate complete Cupa României, faza județeană, turul I (zona Câmpia Turzii)

UST Cornești – Chimia Turda 5-2

Progresul Boian – Flacăra Grindeni 5-2

Progresul Călărași Gară – Viitorul Transilvania 3-4

AS Urca – Șoimii Câmpia Turzii 0-4

UST CORNEȘTI – CHIMIA TURDA 5-2 (Florescu 18`, 62`, Felea 24`, Pârțilă 31`, Boboia 59` / O.Imbuzan 87`, Kopandi 90`)

UST Cornești: Litean – Drăgan, Felea (Vălean 87`), Tolomeiu, Mitruț, Râșteiu, Nica, Boboia, Pârțilă, Chicinaș (Berki 31`), Florescu.

Chimia Turda: Toporăscu – Ciocan (Jișa 46`), Papalan (Ciurtin 46`), Turcu (Marcovici 46`), Pop (O.Moldovan 82`), Kopandi, C.Imbuzan, D.Moldovan, R.Moldovan, Varga, O.Imbuzan