In cea de-a doua zi a Zilelor Municipiului Campia Turzii, astazi pe Stadionul Municipal "Mihai Adam" din Campia Turzii, CSM Campia Turzii si-a prezentat lotul echipei de fotbal, care va aborda sezonul 2019-2020 din Liga a IV-a. Cu o noua conducere pe banca tehnica, formata din Andrei Pintilie (antrenor/jucator), Paul Pintilie (director sportiv) si Lucian Valea (preparator fizic), acestia se vor baza pe urmatorul lot de jucatori:

Portari: Fechete Tiberiu, Rusu Alexandru, Alexandru Popa.

Fundasi: Nicola Razvan, Ludusan Ciprian, Alin Tot, Adrian Sur, Ozvada Andrei, Moldovan Marius, Ghemes Robert.

Mijlocasi: Indreica Andrei, Tescar Dorin, Duma Tudor, Bituleanu Rares, Nemes Catalin, Olteanu Tudor, Oroian Lucian, Zadic Alex, Campean Calin.

Atacanti: Dan Stefan, Manaila Berty, Pintilie Andrei.

Dupa prezentarea lotului, CSM Campia Turzii a intalnit intr-o partida de verificare pe castigatoarea ultimei editii a Ligii a IV-a, CS Floresti, echipa pe care a invins-o astazi cu "sec" 4-0 (1-0). Partida a fost dominata in totalitate de echipa CSM-ului, doar in startul partidei formatia floresteana incercand de cateva ori sa surprinda de contraatac echipa gazda, dar fara nici un rezultat. Dupa mai multe raiduri la poarta celor din Floresti, in minutul 36 Bituleanu reuseste sa deschida scorul dupa ce executa excelent o lovitura libera din coltul careului mare, surprinzand-ul pe portarul Ticrea, cu un sut la coltul lung.

Dupa pauza, acelasi Bituleanu majoreaza scorul in minutul 51, dupa ce prinde un sut din alergare de la circa 20 de metri, mingea poposind in poarta.

Dupa numai sase minute, neobositul Danut Stefan are o cursa magistrala pe partea dreapta, patrunde in careu, de unde trimite o centrare in mijlocul careului mic, unde apare Ceclan, care inscrie cu latul, pentru 3-0.

Scorul final a fost stabilit in minutul 68, atunci cand Danut Stefan preia o minge undeva la 25 de metri de poarta, dribleaza tot ce ii iese in cale, incusiv portarul si inscrie cu un sut plasat.

Formatia CSM-ului a aratat foarte bine in partida de astazi, acum ramane sa asteptam startul campionatului, care va avea loc la sfarsitul lunii august, atunci cand toti suporterii spera ca parcursul echipei sa fie unul foarte bun.

In partida de astazi cu CS Floresti, antrenorul CSM-ului, Andrei Pintilie, a inceput cu urmatoarea formatie: Rusu - Moldovan, Sur, Ozvada, Nicola, Olteanu, Indreica, Ceclan, Duma, Bituleanu, Dan.S (c).

Au mai intrat: Andrei Pintilie, Ghemes, Zadic, Oroian, Campean, Ludusan, Manaila.