potaissa varazdin

Potaissa Turda s-a impus astăzi, scor 30-25, pe terenul celor de la GRK Varazdin (Croația), în cea de-a doua partidă a turneului amical din Slovenia și Croația.

Prima repriză a fost echilibrată, cele două echipa intrând la egalitate la cabine, scor 14-14.

În repriza a doua, Turda a fost echipa mai bună, reușind să se distanțeze pe tabelă.

S-a terminat 30-25 pentru Potaissa, care încheie turneul amical din Slovenia și Croația cu o victorie și o înfrângere.

Săptămâna viitoare (vineri și sâmbătă), Potaissa va participa la Cupa „Poli”. În primul meci, Potaissa va întâlni CSM Bacău (vineri, ora 17:00). În cealaltă semifinală a turneului, Poli Timișoara va evolua contra sârbilor de la Metaloplastika Sabac.

GRK VARAZDIN – POTAISSA TURDA 25-30 (14-14)

Potaissa Turda: Thalmaier (7 goluri), Cîntec (4), Ghiță (4), Pop (4), Lazăr (3), Terzic (3), Laslo (2), Ghivil (2), Șandru (1).