csmct calarasigara

Victorie clara obtinuta de formatia CSM Campia Turzii, astazi, in al doilea meci de pregatire, dupa ce a trecut cu scorul de 4-0 (2-0) de formatia din Liga 5, zona Campia Turzii, respectiv Progresul Calarasi Gara.

Chiar daca in startul partidei echipa oaspete a fost mult mai artagoasta si a incercat sa ii puna ceva probleme formatiei CSM-ului, aceasta din urma a dominat intalnirea de pe Stadionul Municipal "Mihai Adam" din localitate, in unele momente cu autoritate, iar scorul de pe tabela reflecta acest lucru.

Scorul a fost deschis rapid, in minutul 4, de catre Nemes, care a inscris din careul mic dupa o centrare venita de pe partea stanga a atacului. Rolurile se inverseaza in minutul 17, atunci cand Nemes este servantul, iar Ceclan inscrie cu un sut din mijlocul careului mare.

In partea secunda a iesit la rampa neobositul capitan al celor de CSM, Danut Stefan, care a reusit o "dubla", dupa ce marcat in minutele 50 si 76, golurile fiind aproape identice.

Dupa victoria de astazi, CSM Campia Turzii continua seria antrenamentelor efectuate pe plan local, dupa care pe data de 17 august de la ora 12.30, in cadrul unor festivitati ocazionate de Zilele Municipiului, sa fie prezentat lotul formatiei pentru editia 2019-2020, urmat de la orele 13.00 de o noua partida de verificare, de data aceasta avand ca adversara pe castigatoarea ultimei editii a campionatului Ligii a 4-a, CS Floresti.

Tehnicianul Andrei Pintilie (CSM) a trimis in teren urmatoarea formatie: Rusu - Nicola, Sur, Tot, Moldovan.M, Olteanu, Bituleanu, Ceclan, Danut Stefan (c), Pintilie.A, Nemes.

Au mai intrat: Alex (portar), Ozvada, Posmosan, Ludusan, Duma, Oroian.