Federația Română de Fotbal (FRF) a dat publicității țintarul pentru campionatele juniorilor „republicani” (U-19 și U-17).
Echipele Arieșului Turda fac parte din seria a X-a, la ambele categorii de vârstă, alături de echipele: Liceul Tehnologic „Lucian Blaga” Reghin, LPS Sebeș, Gloria Junior, LPS Bistrița, LPS Târgu Mureș și CS Târnava Mică Sângeorgiu de Pădure.
În prima etapă, programată pe 10 august, echipele turdene vor sta, ca urmare a numărului impar de formații din seria a X-a.
În aceeași zi vor avea loc atât partidele de la U-19, cât și cele de la U-17.
Etapa 1 (10 august): Arieșul Turda stă.
Etapa 2 (14 august): LPS Târgu Mureș – Arieșul Turda
Etapa 3 (17 august): Arieșul Turda – LT LB Reghin
Etapa 4 (21 august): LPS Sebeș – Arieșul Turda
Etapa 5 (24 august): Arieșul Turda – CS Târnava Mică Sângeorgiu de Pădure
Etapa 6 (28 august): Arieșul Turda – Gloria Junior
Etapa 7 (31 august): LPS Bistrița – Arieșul Turda
Etapa 8 (4 septembrie): Arieșul Turda stă
Etapa 9 (7 septembrie): Arieșul Turda – LPS Târgu Mureș
Etapa 10 (14 septembrie): LT LB Reghin – Arieșul Turda
Etapa 11 (21 septembrie): Arieșul Turda – LPS Sebeș
Etapa 12 (28 septembrie): CS Târnava Mică Sângeorgiu de Pădure – Arieșul Turda
Etapa 13 (5 octombrie): Gloria Junior – Arieșul Turda
Etapa 14 (12 octombrie): Arieșul Turda – LPS Bistrița
Etapa 15 (19 octombrie): Arieșul Turda stă
Etapa 16 (26 octombrie): LPS Târgu Mureș – Arieșul Turda
Etapa 17 (2 noiembrie): Arieșul Turda – LT LB Reghin
Etapa 18 (9 noiembrie): LPS Sebeș – Arieșul Turda
Etapa 19 (16 noiembrie): Arieșul Turda – CS Târnava Mică Sângeorgiu de Pădure
Etapa 20 (23 noiembrie): Arieșul Turda – Gloria Junior
Etapa 21 (30 noiembrie): LPS Bistrița – Arieșul Turda
Etapa 22 (14 martie): Arieșul Turda stă
Etapa 23 (21 martie): Arieșul Turda – LPS Târgu Mureș
Etapa 24 (28 martie): LT LB Reghin – Arieșul Turda
Etapa 25 (4 aprilie): Arieșul Turda – LPS Sebeș
Etapa 26 (11 aprilie): CS Târnava Mică Sângeorgiu de Pădure – Arieșul Turda
Etapa 27 (25 aprilie): Gloria Junior – Arieșul Turda
Etapa 28 (2 mai): Arieșul Turda – LPS Bistrița