potaissa resita

Potaissa Turda s-a impus astăzi, scor 34-31, în fața celor de la CSM Reșița, în prima partidă amicală din această vară.

Meciul a început cu o întârziere de aproximativ o oră, după ce autocarul celor de la Reșița a întârziat pe traseu datorită aglomerației.

Turdenii au început bine meciul și au preluat conducerea, însă Reșița a reușit să revină rapid pe tabelă. Jocul a continuat să fie unul echilibrat, bănățenii intrând în avantaj la cabine, scor 15-16.

Primele 10 minute ale reprizei secunde au fost asemănătoare cu prima repriză, cele două echipe rămânând într-un scor strâns.

Din minutul 40, Potaissa a început să forțeze și a început să se distanțeze pe tabela de marcaj.

S-a terminat 34-31 și Potaissa Turda va evolua în finala turneului amical. În cealaltă partidă, Minaur Baia Mare s-a impus în fața celor de la Poli Timișoara, scor 28-26.

Mâine, de la ora 10:00 este programată finala mică a competiției (Poli Timișoara – CSM Reșița), iar de la ora 12:00, finala mare (Potaissa Turda – Minaur Baia Mare). Ambele partide vor fi transmise în direct pe TurdaNews.

POTAISSA TURDA – CSM REȘIȚA 34-31 (15-16)

Potaissa Turda: Ghivil (7), D.Pop (6), Terzic (4), Ghiță (4), Thalmaier (4), Pințoiu (2), Talas (2), Șandru (2), Cîntec (2), Laslo (1).