fbpx

diego banner mai2019

Scrie un comentariu

minirugby lacj

In weekend-ul trecut, municipiul Cluj-Napoca a fost gazda "Trofeului Transilvania", competitie ce a contat pentru etapa a III-a din Campionatul National de MiniRugby, editia 2019. La turneu au participat si doua cluburi din zona, respectiv CS Soimii Campia Turzii, la categoriile U8 si U10 si clubul RC Soimii Turda, la cateoria U10.

 

Iata rezultatele obtinute de cele doua cluburi la etapa de la Cluj-Napoca:

Categoria "U8" (2011-2012)

Sambata, 27 iulie 2019

ACS Soimii Bucuresti  -  CS Soimii Campia Turzii   50-5

CS Soimii Campia Turzii  -  ACS Florin Popovici Baia Mare    10-50

CSM Suceava  -  CS Soimii Campia Turzii    45-10

Duminica,28 iulie 2019

CS Soimii Campia Turzii  -  ACS Warriors Timisoara   10-50

CS Victoria Cumpana  -  CS Soimii Campia Turzii   45-15

Clasament final etapa:

1. ACS Soimii Bucuresti

2. CSM Suceava

3. ACS Florin Popovici Baia Mare

4. ACS Warriors Timisoara

5. CS Victoria Cumpana

6. CS Soimii Campia Turzii

Categoria "U"10 (2009-2010)

Sambata,27 iulie 2019

CSO Ovidiu  -  CS Soimii Campia Turzii   80-0

RC Soimii Turda  -   CSR CSM Sibiu   20-0

CS Victoria Cumpana  -  RC Soimii Turda   0-40

CS Soimii Campia Turzii  -  ACS Soimii Bucuresti   0-75

RC Soimii Tuurda  -  CS Soimii Campia Turzii   50-0

Duminica, 28 iulie 2019

RC Soimii Turda  -  CSO Ovidiu   5-20

CS Victoria Cumpana  -  CS Soimii Campia Turzii   55-0

ACS Soimii Bucuresti  -  RC Soimii Turda   20-5

CS Soimii Campia Turzii  -  CS Viitorul Cluj-Napoca   0-75

CS Viitorul Cluj-Napoca  - RC Soimii Turda   15-5

CS Soimii Campia Turzii  -  CSR CSM Sibiu   0-50  

Clasament final etapa:

1. CS Viitorul Cluj-Napoca

2. CSO Ovidiu

3. ACS Soimii Bucuresti

4. RC Soimii Turda

5. CSR CSM Sibiu

6. CS Victoria Cumpana

7. CS Soimii Campia Turzii

Clasament dupa disputarea celor 3 etape, categ. "U8"

1. ACS Soimii Bucuresti   47 pct.

2. CSM Suceava   43 pct.

3. CS Victoria Cumpana   39 pct.

4. ACS Florin Popovici Baia Mare   38 pct.

5. ACS Warriors Timisoara   36 pct.

6. ACS Speranta Jucu   13 pct.

7. CS Soimii Campia Turzii   11 pct.

Clasament dupa disputarea celor 3 etape, categ. "U10"

1. CS Viitorul Cluj-Napoca   57pct.

2. CSO Ovidiu   55pct.

3. ACS Soimii Bucuresti   53pct. 

4. RC Soimii Turda   48 pct.

5. CSR CSM Sibiu   45pct.

6. CS Victoria Cumpana   40pct.

7. ARC Cristian   31pct

8. CS Rugby Sacele   26pct.

9. CS Soimii Campia Turzii   22pct.

10. CSS Barlad   16pct.

11. CSS Unirea Iasi   13pct.

11. ACS Speranta Jucu   12pct.

12. Scoala Gimnaziala Banesti    11pct.

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Renunță
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator