diego banner mai2019

garbau ariesulmv

Arieșul Mihai Viteazu s-a impus în această dimineață, scor 4-2, pe terenul celor de Viitorul Gârbău, în cea de-a doua partidă amicală din această vară.

Oaspeții au început perfect partida, Mureșan reușind să marcheze în minutul 18, pentru ca Pârțilă să „ducă” scorul la 2-0, după aproximativ jumătate de oră de joc.

Același Pârțilă a marcat pentru 3-0 în minutul 44. Totuși, gazdele au fost cei care au marcat ultimii în prima repriză, stabilind scorul pauzei, 1-3.

Vasilică Mercean a marcat pentru 4-1 în minutul 65. Până la final, gazdele au mai marcat o dată, stabilind și scorul final.

Viitorul Gârbău a câștigat, în sezonul precedent, liga a cincea (zona Cluj). Conform informațiilor pe care le avem, există șanse ca formația de lângă Gilău să se înscrie în ediția viitoare a ligii a patra.

VIITORUL GÂRBĂU – ARIEȘUL MIHAI VITEAZU 2-4 (1-3)

Arieșul Mihai Viteazu: Lăkătuș – Popa, Buglea, C.Crișan, Hidișan, Silaghi, Kiesz, Părțilă, Mureșan, Mărie, Varga. Au mai evoluat: Popescu și Podar.