diego banner mai2019

hunedoara ariesul

Arieșul Turda a pierdut astăzi, scor 2-3, pe terenul celor de la CS Hunedoara.

Meciul a început cu o întârziere de aproximativ o oră, turdenii ajungând cu întârziere la teren datorită traficului. Totuși, acest lucru a fost de bun augur, la startul partidei (18:45) de pe stadionul „Michael Klein” temperatura fiind de 32 de grade.

Prima mare ocazie a venit în minutul 20, în urma unei acțiuni pe partea stângă. Aceeași acțiune s-a desfășurat după două minute, scorul rămânând 0-0.

Primul gol a venit în minutul 32, când atacantul gazdelor a scăpat singur portarul, reușind să marcheze.

Turda a egalat în minutul 40; Salcău a centrat de pe stânga, mingea l-a depășit pe Pintea și a intrat în poartă.

Hunedoara a avut prima ocazie și în partea secundă, Ursu reușind să intervină de două ori. În minutul 60, hunedorenii au mai ratat o ocazie, în urma unei greșeli în defensiva turdeană.

Golul de 2-1 a venit în minutul 62, gazdele reușind să marcheze în urma unei acțiuni pe partea dreaptă. Arieșul a replicat rapid, Florin Dan lovind bara în minutul 66.

Paleoca a egalat în minutul 76, dintr-un penalty obținut de Varodi. Golul victoriei Hunedoarei a fost marcat în minutul 82, în urma unei greșeli în defensiva turdeană.

Ultima mare ocazie a aparținut turdenilor, Varodi nimerind bara la ultima fază de joc.

CS HUNEDOARA – ARIEȘUL TURDA 3-2 (1-1)

Arieșul Turda: Pop – Chiș, Indreica, Sălăgean, Fl. Dan, Oltean, Savu, Salcău, Ititesc, Varodi, Pintea. Au mai evoluat: Ursu, Ungureanu, Marcu, Longodor, Paleoca, Pârv, Tothăzan, Porim.