ariesul amical

Sticla Arieșul Turda s-a impus astăzi, scor 4-2, pe terenul celor de la Arieșul Mihai Viteazu, în cea de-a treia partidă amicală din această vară.

Gazdele au deschis scorul în minutul 16, după un șut din interiorul careului a lui Silaghi. Turdenii au egalat în minutul 31, când Chiș a executat un corner de pe partea stângă, iar Pintea a reluat în poartă.

Repriza s-a încheiat cu lovitura de cap a lui Mărie, care a trimis peste poartă din interiorul careului.

În minutul 51, Oltean a înscris pentru 2-1, cu un șut la colțul lung. După alte 5 minute, Florin Dan a reușit să dubleze avantajul.

Gazdele au ratat un penalty în minutul 58, Kiesz trimițând în bară.

În minutul 65, gazdele au mai ratat o ocazie, iar după două minute, Salcău a reușit să marcheze pentru 4-1.

Ultimul gol al partidei a fost înscris în minutul 77, Mureșan reușind să înscrie în urma unui corner.

ARIEȘUL MIHAI VITEAZU – STICLA ARIEȘUL TURDA 2-4 (Silaghi 16`, Mureșan 77` / Pintea 31`, Oltean 51`, Fl. Dan 56`, Salcău 67`)

Arieșul Mihai Viteazu: Mărzan – Mercean, Moldovan, Popa, Cîțcăuan, Hidișan, Kiesz, Pîrțilă, C.Crișan, Silaghi, Mărie. Au mai evoluat: Varga, Mureșan, Podar, Popescu.

Sticla Arieșul Turda: Ursu – Chiș, Ionescu, Indreica, Marcu, Băețan, Marian, Ititesc, Sălăgean, Varodi, Pintea. Au mai evoluat: Longodor, Pârv, Patrick, Oltean, Salcău, Tothăzan, Fl. Dan, Paleoca, Bria, David, Cămărășan.