DSCN4173

Arieșul Turda s-a impus astăzi, scor 2-1, în fața celor de la CS Hunedoara, în cel de-al doilea amical al acestei veri.

Oaspeții au început mai bine partida de pe „Municipal”, ratând o ocazie importantă la poarta lui Ungureanu. Hunedoara a continuat să forțeze și a mai ratat o ocazie la poarta Turzii.

Bria a ratat prima ocazie pentru Turda (min 11), pentru ca David să rateze cea mai importantă șansă, după ce a ratat singur cu portarul (min 13).

În minutul 38, David a mai ratat o ocazie la poarta Hunedoarei, iar oaspeții au ratat pe contraatac.

Florin Dan a deschis scorul pe finalul primei reprize, cu un șut din interiorul careului, stabilind și scorul pauzei.

Imediat după pauză, CS Hunedoara a reușit egalarea, pe fondul unei greșeli în defensiva turdeană.

În minutul 58, Pintea a reușit să marcheze pentru Turda, în urma unui corner. Până la finalul partidei, ambele echipei au mai ratat câteva ocazii, fără a mai modifica tabela.

ARIEȘUL TURDA – CS HUNEDOARA 2-1 (1-0)

Arieșul Turda (prima repriză): Ungureanu – Chiș, Ionescu, Pârv, Fl. Dan, Paleoca, Tothăzan, Porim, Băețan, Bria, David

Arieșul Turda (repriza a doua): Ursu – Longodor, Sălăgean, Indreica, Marcu, Saroși, Savu, Bria, Fl. Dan, Salcău, Pintea.