dans competitie

Sezonul competițional, pentru sportivii Clubului de Dans Sportiv Potaissa Turda, s-a terminat cu spectacole - concurs la toate nivelurile - pentru unii au avut loc competiții la care au arbitrat părinții, pentru alții a fost schimb de experiență cu alte grupe, de alt nivel de pregătire. Aceste evenimente au avut loc la sala de dans și s-au încheiat cu premierea sportivilor cu diplome și medalii.

Sâmbătă, 15 iunie, a avut loc la Hunedoara, Cupa SHINE DANCE, ediția a II-a, competiție la care au participat peste 400 de sportivi din țară. Competiția a fost grea, nu numai datorită numărului mare de perechi, ci și datorită faptului că sportivii au dansat pe o căldură foarte mare.

Rezultate :

GHERMAN CĂTĂLIN - ONEȚ OANA - E 6-9 ani, Locul 1

DABIJA DANIEL - BEREKMERI IRIS - E 14-15 ani, Locul 2

VAȘVARI DRAGOS - OLTEAN LORENA - E peste 16 ani, Lat, Locul 3 (promovare clasa D)

COCAN SERGIU - SOPORAN DARIA - H 10-11 ani, Locul 11

POP LORENA - SF 12-15 ani, Locul 14

Mulțumim dvs, jurnaliștilor locali, care ne sprijiniți și ne promovați rezultatele sportivilor noștri!