floresti csm ct

Disputată luni dupa-amiaza, pe terenul 2 (sintetic) din cadrul Parcului Sportiv "Iuliu Hatieganu" din Cluj-Napoca, finala Cupei României-faza județeană, la fotbal, dintre formatiile de liga 4, CS Floresti și CSM Câmpia Turzii, a fost câștigată de formația din Floresti, cu scorul de 4-0 (2-0).

Prima repriză a fost una echilibrată, ambele formații jucând dezinvolt cu gândul la obținerea trofeului.

Cu mai multa clarviziune in joc, formația floresteana a reușit să înscrie de două ori în prima parte, în minutele 4 și 45, Svichi, reușind o "dubla", in urma unor greșeli în apărarea CSM-ului.

Totusi, situația se putea schimba pe tabela de marcaj pana la pauza, daca jucătorii formatiei din Campia Turzii nu iroseau cu ușurință ocaziile create la poarta apărată de Tiut.

În repriză secundă, CS Floresti si-a respectat statutul de favorita la câștigarea trofeului și a rezolvat rapid soarta acestei partide după ce a mai înscris două goluri, primul in minutul 52, prin Craciun, iar al doilea in minutul 65, atunci când Feher a înscris din lovitură de la 11 metri.

Pana la finalul partidei tot echipa din Floresti a fost mai aproape de a mai înscrie, dar meciul s-a incheiat cu scorul înscris pe tabela in minutul 65 si astfel florestenii au castigat trofeul.

CS Floresti  -  CSM Campia Turzii    4-0 (2-0)

Marcatori: Svichi '4, '45, Craciun '52, Feher '65 - lov. de la 11 metri.

CS Floresti: Tiut - Corpodean, Timoc, Trusca, Bran, Fratean, Svichi, Vaidean, Feher, Maris, Dirjan.

Au mai intrat: Craciun, Moldovan, Pintea, Somesan.

Antrenor: Calin Budisan

CSM Campia Turzii: Rotaru - M.Moldovan, Sur, Covaci, Baciu, Nicola, ndrei, Marginean, Tescar, Oroian, S.Moldovan.

Au mai intrat: Petrovan, Campian, Heghedus, Ghemes.

Antrenor: Valentin Sandru