fbpx

Scrie un comentariu

etapa 30

Săptămâna trecută s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 30, ultima din cadrul ligii a treia. Din seria a V-a, în liga a doua a promovat Csikszereda Miercurea Ciuc, în timp ce Arieșul Turda a terminat pe locul 7.

 

Etapa a debutat miercuri, la Târgu Mureș, unde MSE s-a impus în fața celor de la CFR II Cluj Napoca, scor 2-1.

Vineri, de la ora 16:00, Minaur Baia Mare s-a impus în fața celor de la AFC Odorheiu Secuiesc, asigurându-și locul 3 în clasament.

De la ora 18:00, Arieșul Turda și ACS Comuna Recea au terminat la egalitate, scor 1-1, după ce oaspeții au deschis scorul în prima repriză.

Gloria Bistrița s-a impus în fața „lanternei roșii”, CS Iernut, scor 5-3, în timp ce Sănătatea Cluj a câștigat duelul cu Gaz Metan II Mediaș, scor 4-1.

Duminică dimineața, Cetate Râșnov s-a impus în fața celor de la Unirea Tășnad, scor 5-2, brașovenii terminând pe locul 4 la finalul sezonului.

Csikszereda Miercurea Ciuc a terminat la egalitate, scor 1-1, confruntarea cu Unirea Dej, ciucanii având asigurată promovarea încă dinaintea etapei.

În ultimul meci al acestui sezon, AFC Hărman a terminat la egalitate, scor 1-1, pe terenul celor de la Avântul Reghin.

Miercurea Ciuc a obținut promovarea în liga a doua, în timp ce Arieșul Turda a terminat pe locul 7 în clasament.

Unirea Tășnad, MSE Târgu Mureș, Gaz Metan II Mediaș și CS Iernut au retrogradat în liga a patra. Totuși, în funcție de echipele care vor promova din eșalonul inferior, acestea vor putea continua în liga a treia.

Sezonul 2019-2020 este programat să înceapă la sfârșitul lunii august.

Etapa 30   
22.0518:00MSE Târgu Mureș - CFR II Cluj Napoca2-1
24.0516:00Minaur Baia Mare - AFC Odorheiu Secuiesc2-1
24.0518:00Gloria Bistrița - CS Iernut5-3
24.0518:00Arieșul Turda - ACS Comuna Recea1-1
24.0518:00Sănătatea Cluj - Gaz Metan II Mediaș4-1
25.0511:00Cetate Râșnov - Unirea Tășnad5-2
25.0518:00Csikszereda Miercurea Ciuc - Unirea Dej1-1
25.0518:00Avântul Reghin - AFC Hărman2-1

Clasament:

  MeciVICEGALÎNFRGMGPGVR.PCT.
1.Csikszereda Miercurea Ciuc3022538018+6271
2.ACS Comuna Recea3020378534+5163
3.Minaur Baia Mare3016954622+2457
4.Cetate Râșnov3017493930+955
5.Sănătatea Cluj Napoca3016595232+2053
6.Avântul Reghin3015784631+1552
7.Arieșul Turda3014885035+1550
8.CFR II Cluj Napoca30137106244+1846
9.Gloria Bistrița30127114643+343
10.AFC Odorheiu Secuiesc30115144140+138
11.Unirea Dej3099124241+136
12.AFC Hărman3098134243-135
13.Unirea Tășnad3086164767-2030
14.MSE Târgu Mureș3064202686-6022
15.Gaz Metan II Mediaș3033242681-5512
16.CS Iernut30322534114-8011

viamso feb2019

banner caribic 012019

Explore GoGetFunding & their blog
Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator