triteni somesul

Unirea Tritenii de Jos a pierdut astăzi, scor 1-2, pe teren propriu, contra celor de la CS Florești, într-o partidă care a contat pentru etapa a XXX-a, ultima, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Paul Ceclan a deschis scorul pentru Triteni, însă avantajul nu a durat decât cinci minute, pentru că Roman a reușit să egaleze, stabilind și scorul pauzei.

Golul victoriei oaspeților a fost marcat de Trușcă, la jumătatea reprizei secunde.

După această înfrângere, Unirea Triteni termină pe locul 8 al clasamentului, în timp ce CS Florești va juca finala Cupei României (faza județeană) și va juca și barajul pentru promovarea în liga a treia

UNIREA TRITENII DE JOS – CS FLOREȘTI 1-2 (Ceclan 17` / Roman 22`, Trușcă 68`)

Unirea Tritenii de Jos: Rusu- Bărbos, Ceclan, S.Gall, Indreica, Ludușan (Gâscă 87`), Ozvadă, Paleoca, Petrea, Podariu (Voivod 75`), Tot