pmp 1300x300

mihaiviteazu iclod

Arieșul Mihai Viteazu s-a impus astăzi, scor 2-1, pe teren propriu, în fața celor de la Unirea Iclod, într-o partidă ce a contat pentru etapa a XXX-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Oaspeții au deschis rapid scorul, prin Vlad Porumb și au mai ratat apoi câteva ocazii la poarta Arieșului.

Gazdele au reușit să evolueze mult mai bine în repriza secundă, Cecălăcean a reușit să egaleze în minutul 72, iar Lucian Mărie a marcat golul victoriei în minutul 83.

S-a terminat 2-1 pentru Arieșul Mihai Viteazu, formație care va termina, cel mai probabil, pe locul 6 al clasamentului.

ARIEȘUL MIHAI VITEAZU – UNIREA ICLOD 2-1 (Cecălăcean 72`p, Mărie 83` / Porumb 11`)

Arieșul Mihai Viteazu: Silaghi – Buglea, C.Crișan (Podar 60`), German, Ignat, Kiesz (Cecălăcean 56`, Mărie, Mercean, Moldovan, Pârțilă (Popescu 82`), Tothăzan (Mureșan 82`).