fbpx

Scrie un comentariu

ariesul gloria

Arieșul Turda va evolua mâine, începând cu ora 18:00, contra celor de la ACS Comuna Recea, într-o partidă care contează pentru etapa a XXX-a, din cadrul ligii a treia fotbal, ultima din acest sezon.

 

Arieșul Turda se află pe locul 6 în clasament, iar în funcție de rezultatul partidei de mâine, vor putea urca până pe locul 5, sau pot coborî până pe locul 7.

De partea cealaltă, ACS Comuna Recea va termina pe poziția a doua al clasamentului, indiferent de rezultatul partidei de mâine,

Meciul va începe de la ora 18:00 și se va desfășura pe stadionul „Municipal” din Turda.

Partida dintre Arieșul Turda și ACS Comuna Recea va fi arbitrată de Valentin Florescu (Sfântu Gheorghe), ajutat la cele două tușe de Roberto Ciuraru (Sfântu Gheorghe) și Zoltan Tamasi (Bisericani – HR). Observatori din partea FRF vor fi Constantin Por (Satu Mare) și Leontin Moga (Zalău).

În meciul tur, desfășurat la Recea, gazdele s-au impus, scor 2-1.

Etapa 30   
22.0518:00MSE Târgu Mureș - CFR II Cluj Napoca2-1
24.0516:00Minaur Baia Mare - AFC Odorheiu Secuiesc 
24.0518:00Gloria Bistrița - CS Iernut 
24.0518:00Arieșul Turda - ACS Comuna Recea 
24.0518:00Sănătatea Cluj - Gaz Metan II Mediaș 
25.0511:00Cetate Râșnov - Unirea Tășnad 
25.0518:00Csikszereda Miercurea Ciuc - Unirea Dej 
25.0518:00Avântul Reghin - AFC Hărman 

Clasament:

  MeciVICEGALÎNFRGMGPGVR.PCT.
1.Csikszereda Miercurea Ciuc2922437917+6270
2.ACS Comuna Recea2920278433+5162
3.Minaur Baia Mare2915954421+2354
4.Cetate Râșnov2916493428+652
5.Sănătatea Cluj Napoca2915594831+1750
6.Arieșul Turda2914784934+1549
7.Avântul Reghin2914784430+1449
8.CFR II Cluj Napoca30137106244+1846
9.Gloria Bistrița29117114140+140
10.AFC Odorheiu Secuiesc29115134038+238
11.Unirea Dej2998124140+135
12.AFC Hărman2998124141035
13.Unirea Tășnad2986154562-1730
14.MSE Târgu Mureș3064202686-6022
15.Gaz Metan II Mediaș2933232577-5212
16.CS Iernut29322431109-7811

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator