pmp 1300x300

4 Comentarii

medalie poza

Potaissa Turda s-a impus astăzi, scor 32-23, în fața celor de la CSM București, în meciul 2 al finalei mici din Liga Zimbrilor. Cu această victorie, formația turdeană și-a asigurat pentru a treia oară la rând, medaliile de bronz în Liga Națională.

Gazdele au început în forță partida și au marcat rapid trei goluri; diferența s-a dublat până în minutul 11 (8-2). Oaspeții au scos portarul și au atacat în 7 oameni, decizia care s-a dovedit inspirată, CSM-ul apropiindu-se două goluri (9-7, min 17). Finalul de repriză a aparținut Turzii, Irimuș reușind să închidă poarta.

În partea a doua Turda a gestionat perfect avantajul, reușind să mențină diferența constantă pe tabela de marcaj.

S-a terminat 32-23 și Potaissa Turda și-a asigurat medaliile de bronz în Liga Zimbrilor, pentru a treia oară consecutiv.

POTAISSA TURDA – CSM BUCUREȘTI 32-23 (17-11)

Potaissa Turda: Irimuș (15 intervenții), Szopka (1 intervenție) - Szoke (9 goluri), Thalmaier (6), Pavel (4), Talas (3), Zacaciurin (3), Pințoiu (2), Cîntec (2), Laslo (2), Iancu (1).

sursă foto: Mircea Roșca/Action Foto