fbpx

Scrie un comentariu

ariesul sanatatea

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 29, din cadrul ligii a treia, seria a V-a. A fost etapa în care Csikszereda Miercurea Ciuc și-a asigurat locul în liga a doua.

 

Arieșul Turda va câștiga la „masa verde” partida cu CFR II Cluj Napoca, după ce gazdele din Gruia nu au asigurat prezența unui medic la teren.

Reghinul continuă seria bună a meciurilor, cu o victorie pe terenul celor de la Gaz Metan II Mediaș, scor 3-1.

Odorheiul Secuiesc a obținut o victorie la scor, 4-0, pe teren propriu, contra celor de la Gloria Bistrița.

Unirea Dej a obținut o nouă victorie importantă pe teren propriu, reușind să se impună în fața celor de la Minaur Baia Mare, scor 1-0.

Sâmbătă, Csikszereda Miercurea Ciuc și-a asigurat prezența în sezonul viitor al ligii a doua, după ce s-a impus pe terenul celor de la Unirea Tășnad, scor 2-0.

Sănătatea Cluj a reușit o victorie importantă pentru configurația finala a clasamentului, reușind să se impună pe terenul celor de la Comuna Recea, scor 1-3.

Hărman a câștigat derby-ul Brașovului, scor 2-0, în fața celor de la Cetate Râșnov.

Într-un duel din subsolul clasamentului, MSE Târgu Mureș a reușit prima victorie din acest retur, scor 4-2, pe terenul celor de la CS Iernut.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Turda, unde Arieșul va primi vizita celor de la ACS Comuna Recea.

Etapa 29   
17.0518:00Gaz Metan II Mediaș - Avântul Reghin1-3
17.0518:00CFR II Cluj Napoca - Arieșul Turda0-3*
17.0518:00AFC Odorheiu Secuiesc - Gloria Bistrița4-0
17.0518:00Unirea Dej - Minaur Baia Mare1-0
18.0518:00Unirea Tășnad - Csikszereda Miercurea Ciuc0-2
18.0518:00AFC Hărman - Cetate Râșnov2-0
18.0518:00ACS Comuna Recea - Sănătatea Cluj1-3
18.0518:00CS Iernut - MSE Târgu Mureș2-4

*meci decis la „masa verde”

Clasament:

  MeciVICEGALÎNFRGMGPGVR.PCT.
1.Csikszereda Miercurea Ciuc2922437917+6270
2.ACS Comuna Recea2920278433+5162
3.Minaur Baia Mare2915954421+2354
4.Cetate Râșnov2916493428+652
5.Sănătatea Cluj Napoca2915594831+!750
6.Arieșul Turda2914784934+1549
7.Avântul Reghin2914784430+1449
8.CFR II Cluj Napoca2913796142+1946
9.Gloria Bistrița29117114140+140
10.AFC Odorheiu Secuiesc29115134038+238
11.Unirea Dej2998124140+135
12.AFC Hărman2998124141035
13.Unirea Tășnad2986154562-1730
14.MSE Târgu Mureș2954202485-6119
15.Gaz Metan II Mediaș2933232577-5212
16.CS Iernut29322431109-7811

 

Etapa 30  
22.0518:00MSE Târgu Mureș - CFR II Cluj Napoca
25.0518:00Csikszereda Miercurea Ciuc - Unirea Dej
25.0518:00Minaur Baia Mare - AFC Odorheiu Secuiesc
25.0518:00Arieșul Turda - ACS Comuna Recea
25.0518:00Gloria Bistrița - CS Iernut
25.0518:00Sănătatea Cluj - Gaz Metan II Mediaș
25.0518:00Avântul Reghin - AFC Hărman
25.0518:00Cetate Râșnov - Unirea Tășnad

viamso feb2019

banner caribic 012019

Explore GoGetFunding & their blog
Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator