mihaivitezu olimpia

Arieșul Mihai Viteazu a pierdut în această dimineață, scor 0-4, pe terenul celor de la CS Florești, într-o partidă care a contat pentru etapa a XIX-a, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj. Cu această victorie, formația din Florești și-a asigurat prezența la barajul pentru promovarea în liga a treia.

Gazdele au deschis rapid scorul, printr-un penalty transformat de Dîrjan. Oaspeții puteau egala, însă Cătălin Crișan a ratat o lovitură de la 11m.

În minutul 66, Ghiță Lăkătuș a căzut în careu, a cerut penalty, însă arbitrul nu a arătat nimic. Mai multe, Lăkătuș a fost eliminat după ce a folosit cuvinte injurioase. De asemenea, și Marcel Lăkătuș a fost eliminat, din același motiv, acesta fiind rezervă în partida de azi. Adrian Pintea a „rezolvat” partida, cu un hattrick în doar trei minute.

S-a terminat 4-0 și CS Florești se pregătește de barajul cu Sânmartin. Etapa viitoare, formația din Mihai Viteazu va primi vizita celor de la Unirea Iclod.

CS FLOREȘTI – ARIEȘUL MIHAI VITEAZU 4-0 (Dîrjan 11`p, Pintea 76`, 78`, 79`)

Arieșul Mihai Viteazu: Silaghi – Buglea, Cecăclăcean, C.Crișan, Ignat (Tothăzan 67`), Kiesz (Zbâncă 59`), Linca (Popescu 80`), Mărie, Mercean, Moldovan (Mureșan 78`), Pârțilă (G.Lăkătuș 46`).

sursa foto: arhivă TurdaNews