pmp 1300x300

csm ct unirea2dej

Formatia CSM Campia Turzii a terminat in aceasta dimineata seria meciurilor de pe teren propriu din editia 2018-2019 din Liga 4, cu o victorie obtinuta cu scorul de 2-0 (2-0), in fata echipei "secunde" a Unirii Dej.

Aflata in lupta directa pentru ocuparea locului 4 in clasament la finalul campionatului, cu formatiile Ariesul Mihai Viteazu si Sporting Apahida, fotbalistii CSM-ului au inceput hotarati partida de azi, cu intentia de a incheia repede socotelile cu formatia dejeana.

Mult mai decisi, fotbalistii antrenati de Vali Sandru si-au trecut in startul meciului in cont cateva ocazii la poarta dejeana, iar in minutul 15 au deschis scorul prin fundasul Moldovan.M, care a trimis mingea cu un sut din interiorul careului mare, direct in vinclul portii aparate de Groza.

Oaspetii puteau sa schimbe soarta jocului in minutul 29, cand primesc o lovitura de la 11 metri, dupa un hent facut de marcatorul primului gol, numai ca sutul executat de Farcas este respins de portarul Rotaru in lateral si scorul ramane acelasi.

Cu doar doua minute inainte de pauza, cei de la CSM reusesc sa inscrie din nou, de data aceasta atacantul Indrei este autorul, iar cele doua goluri inscrise pana la pauza de echipa gazda s-au dovedit a fi suficiente in obtinerea rezultatului dorit.

In partea secunda, echipa din Campia Turzii a facut oarecum deliberat pasul inapoi, lasand echipa dejeana sa atace mai mult, dar si asa si-au creeat alte cateva ocazii clare de a marca, ramase insa fara rezultat.

Dupa victoria obtinuta astazi, CSM Campia Turzii isi pastreaza locul 4 in clasament si asteapta rezultatele celorlalte doua echipe, dar si ultima etapa in care vor juca in deplasare pe terenul celor de la Viitorul 2014 Soporu de Campie.

Pana atunci, miercuri 22 mai, in semifinalele Cupei Romaniei - faza judeteana, CSM Campia Turzii va juca pe propriul teren cu cei de la Sporting Apahida.

CSM Campia Turzii  -  Unirea (2) Dej    2-0 (2-0)

Marcatori: Moldovan.M '15, Indrei '43

CSM Campia Turzii: Rotaru - Nicola, Sur, Covaci, Moldovan.M, Marginean, Duma, Indrei, Oltean, Dan Stefan, Moldovan.S

Au mai intrat: Oroian, Petrovan, Nemes, Szasz.

Antrenor principal: Valentin Sandru.

Unirea 2 Dej: Groza - Veres, Banias, Peter, Farcas, Dican, Serban, Gherghel, Popa, Satmar, Biris.

Au mai intrat: Lukacs, Campan, Nate, Cuzdriorean, Lacan.

Antrenor principal: Eusebiu Suvagau