mihaivitezu olimpia

În acest week-end s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 28, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Etapa a debutat sâmbătă dimineața, unde la Tritenii de Jos s-au jucat doar patru minute, jucătorii Unirii având probleme cu actele medicale. În minutul 4 aceștia au rămas în doar șase jucători, arbitrul punând capăt partidei.

De la aceeași oră, Arieșul Mihai Viteazu s-a impus în fața celor de la Vulturul Mintiu Gherlii, scor 4-2, gazdele reușind să se desprindă spre finalul jocului.

De la aceeași oră, Someșul Gilău s-a impus în fața celor de la CFR Dej, scor 3-1.

De la ora 12, CSM Câmpia Turzii a reușit scorul etapei, 8-2, pe terenul celor de la Supporter 2.0. CSM-ul rămâne pe locul 4 al clasamentului.

Duminică dimineața, Someșul Dej s-a impus pe terenul celor de la Viitorul 2014 Sopor, scor 9-0, dejenii având în continuare șanse teoretice la promovare.

În ultima partidă a etapei, Olimpia Gherla s-a impus pe terenul celor de la Unirea II Dej, scor 4-1, Olimpia confirmând forma foarte bună din această perioadă.

CS Florești a câștigat la „masa verde” partida cu Armenopolis Gherla.

În cazul unei victorii în partida din etapa viitoare cu Arieșul Mihai Viteazu, CS Florești își va asigura și matematic prezența la barajul de promovare.