ariesul csiernut

La sfârșitul săptămânii trecute s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 28, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

Primele două clasate nu au reușit să adune vreun punct, în partidele desfășurate vineri. La Miercurea Ciuc, Minaur Baia Mare a reușit surpriza, după ce s-a impus, scor 1-0, în urma unui gol marcat de final.

Nici ACS Comuna Recea nu a avut o rundă mai ușoară, maramureșenii pierzând pe terenul celor de la Avântul Reghin, scor 1-0.

La Turda a avut loc cel mai spectaculos meci al etapei, CS Iernut reușind să obțină un punct, după un meci terminat la egalitate, scor 4-4.

Gloria Bistrița s-a impus în fața celor de la Unirea Dej, scor 3-1, și speră să mai urce în clasament până la finalul campionatului.

Odorheiu Secuiesc s-a impus în deplasarea de la Târgu Mureș, scor 2-0, harghitenii ajungând pe locul 10, ajutați și de decizia FRF, care le-a dat câștigat de cauză în meciul cu ACS Comuna Recea.

În derby-ul orașului Cluj Napoca, Sănătatea s-a impus în fața echipei secunde a CFR-ului, scor 3-2.

Sâmbătă trebuia să se dispute jocul dintre Cetate Râșnov și Gaz Metan II Mediaș. Conform ProSport, meciul a fost oprit în minutul 5, după ce oaspeții au rămas în șase jucători. Cetate Râșnov va câștiga partida la „masa verde”.

La Tășnad, AFC Hărman s-a impus, scor 2-1, după ce gazdele au deschis scorul încă din minutul 3.

În cazul unei victorii, Csikszereda își poate asigura promovare încă din etapa viitoare. Derby-ul etapei cu numărul 29 va avea loc la Recea, unde ACS Comuna Recea va primi vizita celor de la Sănătatea Cluj.

Arieșul Turda va evolua pe terenul celor de la CFR II Cluj Napoca.

2.ACS Comuna Recea2820268330+5362
3.Minaur Baia Mare2815944420+2454