fbpx

pmp 1300x300

PNL1300x300pxTrio

asacons montatorprefabricate

alde banner 728x90 06

diego banner mai2019

Scrie un comentariu

ariesul gloria

Marți și miercuri s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 27, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

Marea „bombă” a venit astăzi, când FRF a anunțat că ACS Comuna Recea a pierdut la „masa verde” duelul cu AFC Odorheiu Secuiesc. Conform FRF, în partida desfășurată pe 30 martie, maramureșenii l-au folosit pe Brian Lemac, jucător aflat în stare de suspendare. Mai multe detalii la următorul link: https://bit.ly/307RiUD.

Liderul campionatului, Csikszereda Miercurea Ciuc a câștigat duelul de pe terenul celor de la AFC Hărman, scor 2-0, reușind să se mențină la două puncte în fața celor de la Comuna Recea. Ocupanta locului 2 a reușit o victorie, scor 4-0, contra celor de la Cetate Râșnov.

Arieșul Turda s-a impus la Odorhei, scor 2-1, reușind cea de-a treia victorie consecutivă în campionat.

Sănătatea Cluj nu a avut probleme pe terenul „lanternei roșii”, CS Iernut, reușind să se impună, scor 5-1.

Același rezultat a fost și la Dej, unde Unirea a câștigat duelul cu MSE Târgu Mureș.

Minaur Baia Mare continuă seria rezultatelor negative, reușind un rezultat de egalitate, 1-1, pe teren propriu, contra celor de la Gloria Bistrița.

În singurul meci disputat miercuri, Unirea Tășnad a câștigat duelul cu echipa secundă a Gazului Metan Mediaș, scor 3-0.

Derby-ul etapei viitoare se va desfășura la Miercurea Ciuc, unde Csikszereda va primi vizita celor de la Minaur Baia Mare. Arieșul Turda va primi vizita celor de la CS Iernut.

Etapa 27   
07.0518:00AFC Hărman - Csikszereda Miercurea Ciuc0-2
07.0518:00ACS Comuna Recea - Cetate Râșnov4-0
07.0518:00CFR II Cluj Napoca - Avântul Reghin2-2
07.0518:00AFC Odorheiu Secuiesc - Arieșul Turda 1-2
07.0518:00CS Iernut - Sănătatea Cluj 1-5
07.0518:00Unirea Dej - MSE Târgu Mureș5-1
07.0518:00Minaur Baia Mare - Gloria Bistrița1-1
08.0518:00Gaz Metan II Mediaș - Unirea Tășnad0-3

Clasament:

  MeciVICEGALÎNFRGMGPGVR.PCT.
1.Csikszereda Miercurea Ciuc2721427716+6167
2.ACS Comuna Recea2721248827+6165
3.Minaur Baia Mare2714944320+2351
4.Cetate Râșnov2715483126+549
5.CFR II Cluj Napoca2713775936+2346
6.Arieșul Turda2713684230+1245
7.Sănătatea Cluj Napoca2713594228+1444
8.Avântul Reghin2712784029+1143
9.Gloria Bistrița27107103836+237
10.Unirea Dej2788113937+232
11.Unirea Tășnad2786134458-1430
12.AFC Hărman2778123739-329
13.AFC Odorheiu Secuiesc2785143243-1129
14.MSE Târgu Mureș2744192081-6116
15.Gaz Metan II Mediaș2733212471-4712
16.CS Iernut27312325101-7610

Etapa viitoare:

Etapa 28  
10.0518:00Csikszereda Miercurea Ciuc - Minaur Baia Mare
10.0518:00Gloria Bistrița - Unirea Dej
10.0518:00MSE Târgu Mureș - AFC Odorheiu Secuiesc
10.0518:00Arieșul Turda - CS Iernut
10.0518:00Sănătatea Cluj - CFR II Cluj Napoca
10.0518:00Avântul Reghin - ACS Comuna Recea
11.0518:00Cetate Râșnov - Gaz Metan II Mediaș
11.0518:00Unirea Tășnad - AFC Hărman

viamso feb2019

banner caribic 012019

Explore GoGetFunding & their blog
Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator