asacons montatorprefabricate

alde banner 728x90 06

diego banner mai2019

boian cupa

Ieri s-au desfășurat partidele sferturilor de finală din cadrul Cupei României, faza județeană.

Progresul Boian este marea surpriză a acestei faze, echipa din liga cincea reușind să câștige duelul cu echipa CFR-ului din Dej, scor 3-1. Pentru formația din Boian au marcat Costa, Mocian și Tritean,

Câmpia Turzii a câștigat pe terenul Bonțidei, scor 4-1. Detalii despre acest meci puteți găsi la următorul link: https://bit.ly/2JoEuDw

Fotbal, Cupa României: CSM Câmpia Turzii trece de sferturile Cupei României - etapa județeană, după victoria de la Bonțida!

În marele derby al sferturilor, CS Florești s-a impus în fața Someșului Dej, după executarea loviturilor de departajare. După 90 de minute, scorul era 2-2.

În ultimul meci al acestei faze, Sporting Apahida a reușit o victorie categorie, scor 7-1.

Câștigătoarea Cupei României, faza județeană, se va califica mai departe în Cupa, urmând să întâlnească o echipă de liga a treia.