csm ct bontida

In aceasta dupa-amiaza, formatia CSM Campia Turzii a trecut de sferturile Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce i-a invins pe cei de la FC Bontida cu scorul de 4-1 (1-0).

Partida s-a jucat pe terenul din cadrul Bazei Sportive din Bontida si a fost controlata in totalitate de formatia din Campia Turzii, care astfel isi ia revansa in fata echipei locale, care anul trecut o elimina din aceeasi competitie.

Daca in prima repriza fotbalistii CSM-ului au reusit sa inscrie o singura data prin Indrei, in partea secunda "dubla" reusita de omniprezentul Danut Stefan si golul marcat de Moldovan Sebastian au stabilit scorul final.

Totusi, formatia gazda a reusit si ea sa inscrie golul de onoare, dar din pacate bucuria victoriei CSM-ului a fost umbrita  de accidentarea serioasa suferita de un jucator de baza, atacantul Dudas.

Antrenorul de la CSM, Valentin Sandru, a inceput meciul cu urmatoarea echipa: Rotaru - Nicola, Sur, Covaci, Moldovan.M, Indrei, Marginean, Nemes, Dan Stefan, Dudas, Moldovan.S. In repriza secunda au mai intrat: Petrovan, Heghedus, Oltean, Oroian, Baciu.