asacons montatorprefabricate

alde banner 728x90 06

diego banner mai2019

odorhei ariesul

Arieșul Turda s-a impus astăzi, scor 2-1, pe terenul celor de la AFC Odorheiu Secuiesc, într-o partidă care a contat pentru etapa a XXVII-a, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a,

Gazdele au deschis scorul, Dinu reușind să marcheze pentru 1-0 în minutul 20, stabilind și scorul pauzei.

Arieșul a egalat după fix o oră de joc, Lemnaru reușind să marcheze cel de-al patrulea gol al său, în ultimele trei etape.

Cu cinci minute înainte de finalul meciului, Răzvan Ititesc a reușit să aducă victoria formației turdene.

S-a terminat 2-1 pentru Arieșul și formația turdeană ajunge la cea de-a treia victorie consecutivă în campionat.

Peste trei zile, formația turdeană va primi vizita celor de la CS Iernut (vineri, ora 18:00).

AFC ODORHEIU SECUIESC – ARIEȘUL TURDA 1-2 (Dinu 20 / Lemnaru 60, Ititesc 85)

Arieșul Turda: Pop – Chiș, Cocoară, Ionescu, Marcu, Bria (Salcău 46), Savu (Ititesc 63), Paleoca, Fl.Dan, Varodi (Chișu 63), Lemnaru (David 75).