potaissa dinamo

Potaissa Turda și Dinamo București au terminat la egalitate, scor 30-30, într-o partidă care a contat pentru etapa a V-a, din cadrul play-off-ului Ligii Zimbrilor.

Gazdele au început mai bine și după șase minute, Turda era în avantaj (4-2). Dinamo a întors repede scorul (5-7, min 10), însă egalitatea a fost restabilită în minutul 18 (9-9). Oaspeții s-au distanțat din nou la trei goluri, reușind să mențină diferența până la finalul primei reprize (14-17).

În partea a doua, Potaissa a început o cursă de urmărire, reușind să restabilească egalitatea în minutul 48. Finalul de meci a fost unul „nebun”, ambele echipe putând să se impună.

S-a terminat 30-30 și Potaissa Turda se va deplasa la Focșani în ultima etapă. Turdenii vor evolua în finala mică, în timp ce Dinamo va evolua în finala mare.

POTAISSA TURDA – DINAMO BUCUREȘTI 30-30 (14-17)

Potaissa Turda: Pavel (6 goluri), Zacaciurin (6), Pop (4), Cîntec (3), Iancu (3), Talas (3), Thalmaier (2), Pințoiu (1), Laslo (1), Ignat (1).