fbpx

pmp 1300x300

PNL1300x300pxTrio

asacons montatorprefabricate

alde banner 728x90 06

diego banner mai2019

Scrie un comentariu

mihaivitezu olimpia

Formațiile din zona Turzii, Arieșul Mihai Viteazu și Unirea Tritenii de Jos vor evolua în deplasare în această etapă a ligii a patra. Viitorul 2014 va sta, în timp ce CSM Câmpia Turzii s-a impus în fața celor de la Someșul Gilău.

 

Arieșul Mihai Viteazu va evolua mâine, de la ora 11:00, pe terenul celor de la Sporting Apahida, Partida este extrem de importantă pentru configurația clasamentului, Arieșul Mihai Viteazu (locul 5), având trei puncte peste Sporting Apahida (locul 6), însă apahidenii au un meci mai puțin disputat.

Partida de mâine va fi arbitrată de Rareș Moca, ajutat la cele două tușe de Doru Lucaciu și Daniel Borz. Observator din partea AJF va fi Vasile Marc.

Unirea Tritenii de Jos va evolua tot în deplasare, pe terenul celor de la CFR Dej, mâine, de la ora 12:00. Unirea se află pe locul 7 al clasamentului, în timp ce adversarii de mâine ocupă locul 15.

Partida de mâine va fi arbitrată de Cătălin Flonta, ajutat la cele două tușe de Claudiu Georgiu și Ionuț Sabou. Observator din partea AJF va fi Petre Farcaș.

Datorită numărului impar de echipe, la începutul sezonului, Viitorul 2014 Sopor va sta.

foto: arhivă

Etapa 27   
04.0511:00CSM Câmpia Turzii - Someșul Gilău5-1
04.0517:00CS Florești - Unirea Iclod1-0
05.0511:00Sporting Apahida - Arieșul Mihai Viteazu 
05.0511:00Olimpia Gherla - Supporter 2.0 
05.0512:00CFR Dej - Unirea Tritenii de Jos 
05.0515:00Someșul Dej - Unirea II Dej 
  Vulturul Mintiu Gherlii - Armenopolis Gherla3-0
  *Viitorul 2014 Sopor stă; 

Clasament:

  MECIVICT.EGALÎNFR.GMGPGVR.PCT.
1.CS Florești25213110623+8366
2.Someșul Dej2520239323+7062
3.Unirea Iclod2619167632+4458
4.CSM Câmpia Turzii2515285544+1147
5.Arieșul Mihai Viteazu2413656239+2345
6.Sporting Apahida2314095541+1442
7.Unirea Tritenii de Jos24113103838036
8.Olimpia Gherla23112104037+335
9.Vulturul Mintiu Gherlii2586115849+930
10.Someșul Gilău2593134967-1830
11.Unirea II Dej2491144247-528
12.Supporter 2.02483135582-2727
13.Viitorul 2014 Sopor2543183680-4415
14.CFR Dej2431202687-6110
15.Armenopolis Gherla2610259111-1023

viamso feb2019

banner caribic 012019

Explore GoGetFunding & their blog
Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator