fbpx

pmp 1300x300

PNL1300x300pxTrio

asacons montatorprefabricate

alde banner 728x90 06

diego banner mai2019

Scrie un comentariu

mihaivitezu olimpia

Vineri și sâmbătă sunt programate partidele etapei cu numărul 26, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

 

Mâine, de la ora 17:00, Arieșul Mihai Viteazu va primi vizita celor de la CFR Dej. Echipa antrenată de Artur Podar are nevoie de o victorie, pentru a-și consolida locul 4 în clasament. Meciul de mâine va fi arbitrat de Cristian Maghiar, ajutat la cele două tușe de Andreea Klein și George Suciu. Observator din partea AJF va fi Sergiu Jucan. Foto și video de la partida de mâine veți putea urmări în cursul serii de vineri.

De la aceeași oră cu meciul de la Mihai Viteazu se va disputa și jocul dintre Unirea II Dej și Viitorul 2014 Sopor. Viitorul trece printr-o perioadă bună și speră la o victorie la Dej, echipă care se află imediat deasupra Soporul în clasament. Jocul de mâine va fi arbitrat de Viorel Farcaș, ajutat de Ionuț Sămărtean și Erika Banyoi.

Sâmbătă dimineață va avea loc derby-ul local dintre Unirea Tritenii de Jos și CSM Câmpia Turzii. Oaspeții de sâmbătă se află pe locul 5, cu 41 de puncte, în timp ce Unirea se află pe locul 7, cu 36. Partida de sâmbătă va fi arbitrată de Paul Bodocan, ajutat la cele două tușe de Doru Lucaciu și Marius Bălan. Observator va fi Ioan Maja.

Etapa 26   
26.0415:00Unirea Iclod - Vulturul Mintiu Gherlii 
26.0417:00Arieșul Mihai Viteazu - CFR Dej 
26.0417:00Someșul Gilău - Olimpia Gherla 
26.0417:00Supporter 2.0 - Someșul Dej 
26.0417:00Unirea II Dej - Viitorul 2014 Sopor 
27.0411:00Unirea Tritenii de Jos - CSM Câmpia Turzii 
  Armenopolis Gherla - Sporting Apahidanu se va disputa

*CS Florești stă;

Clasament:

  MECIVICT.EGALÎNFR.GMGPGVR.PCT.
1.CS Florești24203110523+8263
2.Someșul Dej2419238323+6059
3.Unirea Iclod2418157331+4255
4.Arieșul Mihai Viteazu2312655937+2242
5.CSM Câmpia Turzii2313284842+641
6.Sporting Apahida2313095241+1139
7.Unirea Tritenii de Jos2311393736+136
8.Olimpia Gherla22102103736+132
9.Someșul Gilău2393114759-1230
10.Vulturul Mintiu Gherlii2376105546+927
11.Supporter 2.02383125572-1727
12.Unirea II Dej2381143747-1025
13.Viitorul 2014 Sopor2443173675-3915
14.CFR Dej2331192484-6010
15.Armenopolis Gherla2310229105-963

viamso feb2019

banner caribic 012019

Explore GoGetFunding & their blog
Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator