fbpx

Scrie un comentariu

csm ct ariesul mv

La sfârșitul săptămânii trecute s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 25, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

 

Primele trei partide ale etapei s-au desfășurat sâmbătă, de la ora 11:00.

În derby-ul etapei, Arieșul Mihai Viteazu s-a impus pe terenul CSM-ului din Câmpia Turzii, scor 2-1. Toate cele trei goluri au fost marcate în ultima jumătate de oră.

Sporting Apahida s-a impus în fața celor de la Unirea Iclod, scor 2-1. După această înfrângere, șansele la baraj ale Unirii sunt minime, echipa fiind la 8 puncte de liderul clasamentului, CS Florești.

Someșul Dej nu a avut probleme cu Someșul Gilău, reușind să se impună, scor 7-0 și să se mențină la patru puncte în spatele celor de la CS Florești.

Într-o partidă desfășurată la ora 17, Unirea Triteni nu a avut probleme la Gherla, reușind să se impună, scor 4-0.

Viitorul 2014 Sopor a confirmat forma bună din această perioadă, reușind să se impună, scor 4-2, pe teren propriu, în fața celor de la Supporter 2.0.

În ultima partidă a etapei, CS Florești s-a impus în fața celor de la Vulturul Mintiu Gherlii, scor 2-1 și a mai făcut un pas spre barajul pentru liga a treia.

CFR Dej a câștigat la masa verde, în timp ce Unirea II Dej a stat.

Derby-ul etapei vitiaore va avea loc la Triteni, unde Unirea va primi vizita celor de la CSM Câmpia Turzii.

Etapa 25   
20.0411:00Sporting Apahida - Unirea Iclod2-1
20.0411:00CSM Câmpia Turzii - Arieșul Mihai Viteazu1-2
20.0411:00Someșul Dej - Someșul Gilău7-0
20.0417:00Olimpia Gherla - Unirea Tritenii de Jos0-4
21.0412:00Viitorul 2014 Sopor - Supporter 2.04-2
21.0417:00Vulturul Mintiu Gherlii - CS Florești1-2
  CFR Dej - Armenopolis Gherla3-0
  *Unirea II Dej a stat; 

Clasament:

  MECIVICT.EGALÎNFR.GMGPGVR.PCT.
1.CS Florești24203110523+8263
2.Someșul Dej2419238323+6059
3.Unirea Iclod2418157331+4255
4.Arieșul Mihai Viteazu2312655937+2242
5.CSM Câmpia Turzii2313284842+641
6.Sporting Apahida2313095241+1139
7.Unirea Tritenii de Jos2311393736+136
8.Olimpia Gherla22102103736+132
9.Someșul Gilău2393114759-1230
10.Vulturul Mintiu Gherlii2376105546+927
11.Supporter 2.02383125572-1727
12.Unirea II Dej2381143747-1025
13.Viitorul 2014 Sopor2443173675-3915
14.CFR Dej2331192484-6010
15.Armenopolis Gherla2310229105-963

 

Etapa 26   
26.0415:00Unirea Iclod - Vulturul Mintiu Gherlii 
26.0417:00Arieșul Mihai Viteazu - CFR Dej 
26.0417:00Someșul Gilău - Olimpia Gherla 
26.0417:00Supporter 2.0 - Someșul Dej 
26.0417:00Unirea II Dej - Viitorul 2014 Sopor 
27.0411:00Unirea Tritenii de Jos - CSM Câmpia Turzii 
  Armenopolis Gherla - Sporting Apahidanu se va disputa
  *CS Florești va sta; 

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator