fbpx

pmp 1300x300

PNL1300x300pxTrio

asacons montatorprefabricate

alde banner 728x90 06

diego banner mai2019

Scrie un comentariu

ariesul gloria

În week-end-ul trecut s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 24 din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

 

Șase din cele opt partide ale rundei s-au desfășurat vineri, începând cu ora 17:00.

Liderul clasamentului, ACS Comuna Recea s-a impus în deplasarea de la Mediaș, scor 2-0, menținându-se astfel pe primul loc al clasamentului.

Nici ocupanta locului secund, Csikszereda Miercurea Ciuc nu a avut probleme în această etapă, reușind să se impună, scor 5-0, în fața celor de la MSE Târgu Mureș. Miercurea Ciuc și Comuna Recea sunt la egalitate de puncte, maramureșenii fiind avantajați de rezultatele directe.

La Turda, Arieșul și Gloria au terminat la egalitate, scor 1-1, după o partidă în care turdenii au avut marile ocazii.

Minaur Baia Mare s-a impus pe terenul Sănătății Cluj, scor 1-0, Minaur fiind favorită la ocuparea ultimei trepte a podiumului.

Avântul Reghin s-a impus în fața celor de la Unirea Dej, scor 1-0, golul victoriei fiind marcat pe final de meci.

Unirea Tășnad nu a avut probleme cu „lanterna roșie”, CS Iernut, reușind să se impună, scor 6-1.

În cele două partide desfășurate sâmbătă, s-au impus oaspeții. AFC Odorheiu Secuiesc a reușit surpriza etapei, reușind să se impună la Râșnov (1-0), în timp ce echipa secundă a CFR-ului a câștigat la Hărman (3-1).

Cel mai interesant duel al săptămânii viitoare va avea loc la Baia Mare, unde Minaur va primi vizita Arieșului.

Etapa 24   
19.0417:00Csikszereda Miercurea Ciuc - MSE Târgu Mureș5-0
19.0417:00Arieșul Turda - Gloria Bistrița1-1
19.0417:00Sănătatea Cluj - Minaur Baia Mare0-1
19.0417:00Avântul Reghin - Unirea Dej1-0
19.0417:00Unirea Tășnad - CS Iernut6-1
19.0417:00Gaz Metan II Mediaș - ACS Comuna Recea0-2
20.0417:00Cetate Râșnov - AFC Odorheiu Secuiesc0-1
20.0417:00AFC Hărman - CFR II Cluj Napoca1-3

Clasament:

  MeciVICEGALÎNFRGMGPGVR.PCT.
1.ACS Comuna Recea2419147323+5058
2.Csikszereda Miercurea Ciuc2418426516+4958
3.Minaur Baia Mare2414734115+2649
4.Cetate Râșnov2413472721+643
5.CFR II Cluj Napoca2412665132+1942
6.Sănătatea Cluj Napoca2412483422+1240
7.Arieșul Turda2410683428+636
8.Avântul Reghin2410683226+636
9.Gloria Bistrița249693032-233
10.AFC Odorheiu Secuiesc2484122836-828
11.Unirea Tășnad2476114045-527
12.Unirea Dej2468103133-226
13.AFC Hărman2467113034-425
14.MSE Târgu Mureș2443171869-5115
15.Gaz Metan II Mediaș2433182457-3312
16.CS Iernut2431202390-6710

 

Etapa 25  
26.0417:00Gaz Metan II Mediaș - Csikszereda Miercurea Ciuc
26.0417:00ACS Comuna Recea - AFC Hărman
26.0417:00CFR II Cluj Napoca - Unirea Tășnad
26.0417:00CS Iernut - Cetate Râșnov
26.0417:00AFC Odorheiu Secuiesc - Avântul Reghin
26.0417:00Minaur Baia Mare - Arieșul Turda
26.0417:00Unirea Dej - Sănătatea Cluj
26.0417:00Gloria Bistrița - MSE Târgu Mureș

viamso feb2019

banner caribic 012019

Explore GoGetFunding & their blog
Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator