fbpx

Scrie un comentariu

ariesul sanatatea

La sfârșitul săptămânii trecute s-au desfășurat partidele etapei a XXIII-a, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

 

În derby-ul „sateliților” echipa secundă a CFR-ului nu a avut probleme cu Gaz Metan II, reușind să se impună, scor 5-1.

Unirea Tășnad continuă forma proastă din acest an, pierzând pe terenul celor de la Odorheiu Secuiesc, scor 0-2.

Cetate Râșnov s-a impus la Dej, scor 1-0, formația din Brașov situându-se pe locul 4 al clasamentului, la trei puncte de Minaur. Râșnovul s-a impus la Dej, după un autogol.

Arieșul Turda nu a avut probleme la Târgu Mureș, reușind să se impună, scor 5-0, pe terenul celor de la MSE.

Gloria Bistrița a confirmat și în această etapă forma bună pe care o traversează, reușind să se impună în fața celor de la Sănătatea Cluj, scor 2-1.

În marele derby al campionatului, Csikszereda s-a impus pe terenul celor de la ACS Comuna Recea, scor 4-2. După această victorie, Miercurea Ciuc a egalat la puncte formația din Recea, însă băimărenii sunt avantajați de rezultatele directe, după ce s-au impus în tur, 3-0.

CS Iernut a obținut o nouă victorie pe teren propriu, scor 3-2, contra celor de la AFC Hărman. După înfrângerea de la Iernut, oaspeții au schimbat antrenorul.

Minaur Baia Mare a câștigat duelul cu Avântul Reghin, scor 1-0 și se menține pe locul 3 al clasamentului.

Derby-ul etapei viitoare va avea loc la Cluj, între Sănătatea și Minaur Baia Mare.

Arieșul Turda va evolua pe teren propriu, contra celor de la Gloria Bistrița. Partida va avea loc vineri, de la ora 17:00, pe stadionul „Municipal”.

Etapa 23   
12.0417:00CFR II Cluj Napoca - Gaz Metan II Mediaș5-1
12.0417:00AFC Odorheiu Secuiesc - Unirea Tășnad2-0
12.0417:00Unirea Dej - Cetate Râșnov0-1
12.0417:00MSE Târgu Mureș - Arieșul Turda0-5
12.0417:00Gloria Bistrița - Sănătatea Cluj2-1
13.0417:00ACS Comuna Recea - Csikszereda Miercurea Ciuc2-4
13.0417:00CS Iernut - AFC Hăman3-2
13.0417:00Minaur Baia Mare - Avântul Reghin1-0

Clasament:

  MeciVICEGALÎNFRGMGPGVR.PCT.
1.ACS Comuna Recea2318147123+4855
2.Csikszereda Miercurea Ciuc2317426016+4455
3.Minaur Baia Mare2313734015+2546
4.Cetate Râșnov2313462720+743
5.Sănătatea Cluj Napoca2312473421+1340
6.CFR II Cluj Napoca2311664831+1739
7.Arieșul Turda2310583327+635
8.Avântul Reghin239683126+533
9.Gloria Bistrița239592931-232
10.Unirea Dej236893132-126
11.AFC Hărman2367102931-225
12.AFC Odorheiu Secuiesc2374122736-925
13.Unirea Tășnad2366113444-1024
14.MSE Târgu Mureș2343161864-4615
15.Gaz Metan II Mediaș2333172455-3112
16.CS Iernut2331192284-6210

 

Etapa 24  
19.0417:00Csikszereda Miercurea Ciuc - MSE Târgu Mureș
19.0417:00Arieșul Turda - Gloria Bistrița
19.0417:00Sănătatea Cluj - Minaur Baia Mare
19.0417:00Avântul Reghin - Unirea Dej
19.0417:00Unirea Tășnad - CS Iernut
19.0417:00Gaz Metan II Mediaș - ACS Comuna Recea
20.0417:00Cetate Râșnov - AFC Odorheiu Secuiesc
20.0417:00AFC Hărman - CFR II Cluj Napoca

viamso feb2019

banner caribic 012019

Explore GoGetFunding & their blog
Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator