pmp 1300x300

triteni somesul

Unirea Tritenii de Jos a pierdut astăzi, scor 2-3, pe teren propriu, contra celor de la Someșul Dej, într-o partidă care a contat pentru a XXIV-a, din cadrul ligii a patra, zona Cluj.

Prima repriză a fost destul de echilibrată, până spre finalul său, când Someșul a forțat și a deschis scorul, prin Toma, în minutul 37 (video la final).

Someșul a mai avut o bară după câteva minute, pentru ca în minutul 45, Petrean să dubleze avantajul.

Partea a doua a început cu golul lui Ludușan, care a redus din diferență, pentru ca Bogdan Paul să marcheze pentru 1-3 în minutul 70.

Indreica a închis tabela în minutele de prelungiri, Unirea pierzând primul meci din acest an, după o serie de jocuri excelente.

Etapa viitoare, Unirea se va deplasa la Gherla, pentru partida cu Olimpia.

UNIREA TRITENII DE JOS – SOMEȘUL DEJ 2-3 (Ludușan 52`, Indreica 90+2`/Toma 37`, Petrean 45`, Bogdan Paul 70`)

Unirea Tritenii de Jos: Rusu – Ludușan, Ozvadă, Tot, Sașa (Petrea 61`), Indreica, Podariu, Ceclan (Chiorean 80`), Bărbos (A.Gall 46`), Bituleanu, S.Gall (Deiac 85`).