marian morar

Fotbal, Liga 3: Trei puncte și cinci goluri pentru Arieșul la Târgu Mureș

zamblau eugen
floris

Arieșul Turda s-a impus astăzi, scor 5-0, pe terenul celor de la MSE Târgu Mureș, într-o partidă care a contat pentru etapa a XXIII-a, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

În partida disputată la Miercurea Nirajului, primul gol a venit spre finalul primei reprize, când Torok a marcat în propria poartă.

În minutul 42, gazdele au rămas în 10 oameni, Torok fiind eliminat în urma unui fault dur.

Turdenii și-au dublat avantajul înainte de pauză, Vitan reușind să transforme o lovitură de la 11m.

Lemnaru a făcut 3-0, pentru ca Varodi să marcheze de două ori pe finalul meciului, stabilind și scorul final, 0-5.

Etapa viitoare, Arieșul va primi vizita celor de la Gloria Bistrița, vinerea viitoare, de la ora 17:00.

Formația turdeană urcă pe locul 7 al clasamentului, cel puțin până mâine.

MSE TÂRGU MUREȘ – ARIEȘUL TURDA 0-5 (Torok 38`a, Vitan 45`p, Lemnaru 52`, Varodi 63`, 87`)

Arieșul Turda: Pop – Chiș, Cocoară, Ionescu, Marcu, Paleoca, Savu (Oltean 64`), Vitan (Silaghi 55`), Bria (Băețan 80`), Chișu (Varodi 61`), Lemnaru.