csm ct ucluj

Voleibalistii de la CSM Campia Turzii si-au luat ramas bun in aceasta dupa-amiaza de la publicul local, cu o victorie obtinuta usor in fata celor de la Universitatea Cluj-Napoca. Astfel, jucatorii CSM-ului au terminat meciurile din editia 2018-2019 a Diviziei A1 la volei masculin jucate in Sala Sporturilor "Ioan Stanatiev" din localitate, cum nu se poate mai bine.

Pasa nefasta prin care au trecut jucatorii de la CSM, in ultima perioada, a fost depasita odata cu aceasta partida castigata intr-o maniera categorica, in fata unui public entuziast care i-a sustinut din nou in numar mare.

Primul set a fost echilibrat pana la mijlocul acestuia, dupa care voleibalistii din Campia Turzii au inceput sa joace exact si au obtinut punct cu punct pana au reusit sa il castige cu 25-20.

Setul secund a fost inceput hotarat de echipa locala care s-a distantat pe tabela, dar in finalul acestuia, "universitarii clujeni au reusit sa egaleze la 23. Totusi, cu mai multa atentie in joc pe final, formatia CSM-ului a castigat urmatoarele doua puncte si implicit setul doi.

In setul trei formatia gazda a zburdat pe teren, adversara fiind cazuta la "podea" si astfel acest set a fost castigat cu 25-17 si meciul s-a incheiat 3-0 pentru CSM Campia Turzii.

In ultima etapa a campionatului, CSM va juca sambata 13 aprilie la Dej, cu formatia locala Unirea.

CSM Campia Turzii  -  CS Universitatea Cluj-Napoca    3-0 (25-20; 25-23; 25-17)

CSM Campia Turzii: Ciortea (cpt.), Vanca, Oliveira do Nascimento, Ciupe, Knezevici, Moisa, Ghimes-libero.

Au mai jucat: Valean, Cocis, Vitelaru.

CS Universitatea Cluj-Napoca: Criste, Iov, Negrean (cpt.), Somesan, Soloc, Catrina, Daineanu-libero.

Au mai jucat: Voinea, Grigoras, Neag, Pop, Camui-libero.