pmp 1300x300

ciuc ariesul

Arieșul Turda a pierdut astăzi, scor 0-1, pe terenul celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc, într-o partidă care a contat pentru etapa a XXII-a, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

Disputat pe un teren extrem de prost, jocul a fost destul de echilibrat în prima repriză. Gazdele au avut posesia, fără să își creeze mari ocazii la poarta apărată de Rareș Pop. Pe finalul primei reprize, Răzvan Ititesc a fost eliminat de centralul partidei, datorită protestelor.

Ciucanii au forțat în partea secundă, însă fără să își creeze mari ocazii. Turda a încercat să pună probleme pe faza de atac, însă omul în minus s-a simțit pe teren.

Golul a venit în minutul 70, când Magyari a reluat cu capul o centrare de pe partea dreaptă, mingea trecând de puțin linia porții.

Etapa viitoare, Arieșul Turda va evolua tot în deplasare, pe terenul celor de la MSE Târgu Mureș.

CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – ARIEȘUL TURDA 1-0 (Magyari 70`)

Arieșul Turda: Pop – Chiș, Cocoară, Marcu, Savu, Ititesc, Paleoca, Vitan (Silaghi 90`), Bria (Fl. Dan 69`), Varodi (Oltean 69`), Lemnaru.