etapa 21

Vineri și sâmbătă s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 21, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

În derby-ul etapei, Csikszereda Miercurea Ciuc s-a deplasat la Cluj Napoca pentru partida cu CFR II. Ciucanii s-au impus, scor 2-1, după ce la pauză aveau deja 2-0.

Arieșul Turda a câștigat duelul cu Sănătatea Cluj, scor 2-0, după o partidă cu trei eliminări, un penalty ratat și cu ambele goluri marcate în ultimele 15 minute.

Odorheiu Secuiesc a reușit o victorie la scor, 4-0, în fața celor de la Gaz Metan II Mediaș și au obținut trei puncte extrem de importante.

Unirea Dej și AFC Hărman au terminat la egalitate, scor 0-0, cele două echipe rămânând „vecine” de clasament.

Minaur continuă să spere la promovare, după ce a câștigat meciul cu Unirea Tășnad, scor 4-0.

Râșnovul a confirmat forma bună și s-a impus la Bistrița, scor 1-0, golul victoriei fiind marcat în prima repriză.

Avântul Reghin nu a avut probleme cu MSE Târgu Mureș, reușind să se impună, scor 5-0.

În singura partidă desfășurată sâmbătă, liderul clasamentului ACS Comuna Recea s-a impus la CS Iernut, scor 6-0. Comuna Recea rămâne la trei puncte în fața celor de la Csikszereda.

Toate partidele etapei a XXII-a sunt programate mâine, începând cu ora 17:00.

Derby-ul etapei se va desfășura la Recea, unde ACS Comuna Recea va primi vizita echipei secunde a CFR-ului. Csikszereda va evolua pe teren propriu, contra Arieșului Turda.

2.Csikszereda Miercurea Ciuc2115425514+4149
3.Minaur Baia Mare2112723914+2543