csm ct laBaiaMare

Partida de la Baia Mare, dintre formația locală Știința Explorări și CSM Câmpia Turzii, a fost câștigată de echipa locală cu scorul de 3-1 (22-25; 25-16; 25-14; 25-20).

Mult mai hotărâtă, formația CSM-ului începe primul set determinata și se distanțează rapid pe tabela, iar acest avantaj ii ajuta sa il câștige.

Din pacate, in seturile 2 și 3 rolurile se inversează și astfel echipa gazdă le câștiga si reuseste sa treaca in avantaj.

Setul patru a fost disputat, însă baimarenii dau dovadă de mai mult "sange" rece și cu mai multă atenție il câștigă și implicit se impun in această partida.

Pentru CSM Câmpia Turzii urmează un "derby" judetean cu Universitatea Cluj Napoca, meciul urmând a se juca miercuri, 10 aprilie de la orele 18.00, in Sala Sporturilor "Ioan Stanatiev" din Câmpia Turzii.

În partida de la Baia Mare, echipa care a inceput meciul a fost următoarea: Ciortea, Antonic, Knezevici, Oliveira do Nascimento, Ciupe, Silvasan-Pasca și Hasmasan-libero.

Au mai jucat: Moisa, Cociș, Vițelaru si Ghimes-libero.