csm ct dej

Evolutie neconvingatoare si soldata cu un nou esec pentru voleibalistii de la CSM Campia Turzii, care au pierdut aseara intalnirea de pe teren propriu cu Unirea Dej, scor 1-3 (25-19; 19-25; 20-25; 23-25).

Gazdele au castigat primul set si parea ca totul se indreapta spre o victorie. Numai ca dejenii au revenit in setul 2 si au egalat situatia de pe tabela: 1-1.

Cu toate ca au fost impulsionati de spectatorii prezenti din nou in numar mare in Sala Sporturilor "Ioan Stanatiev", voleibalistii CSM-ului joaca foarte slab in setul trei, iar echipei dejene nu ii ramane decat sa profite si sa il castige si pe acesta.

Porniti ca din pusca in setul patru, voleibalistii de la CSM reusesc sa se distanteze la cinci puncte de adversara de ieri si se parea ca vor trimite meciul in setul decisiv, numai ca pe finalul acestuia ceva se intampla in jocul lor, greselile se inmultesc, iar "uniristii" egaleaza si trec in avantaj.

Mult mai concentrati la joc, jucatorii din Dej castiga si punctul 25, iar cele trei puncte se duc in visteria lor, lasand multa amaraciune in tabara echipei gazda.

In urmatoarea partida, CSM Campia Turzii va juca sambata 6 aprilie, la Baia Mare, cu formatia locala Stiinta Explorari.

In partida de ieri, CSM Campia Turzii a inceput cu urmatoarea formatie: Ciortea (cpt.), Silvasan-Pasca, Ciupe, Antonic, Knezevici, Oliveira do Nascimento si Ghimes-libero.

Au mai intrat: Vitelaru si Hasmasan-libero.