avantul turda

Arieșul Turda a pierdut astăzi, scor 0-2, pe terenul celor de la Avântul Reghin, într-o partidă care a contat pentru etapa a XX-a, din cadrul ligii a treia de fotbal, seria a V-a.

Prima repriză a fost una destul de anostă, fără mari ocazii la cele două porți. Evenimentul neplăcut al primei reprize a fost accidentarea lui Selegean, acesta ieșind de pe teren în minutul 38, acuzând dureri mari la gleznă,

Repriza a doua a început practic de la 1-0, după ce Potor a marcat în minutul 47. Turda a replicat rapid prin Vitan (min 51), însă șutul său a fost prins de Vlasa. Au urmat apoi 10 minute în care Rareș Pop a reușit să scoată trei mingi extrem de dificile, portarul turdean reușind să păstreze diferența minimă.

În minutul 74, Vitan a centrat în fața porții din partea dreaptă, Chișu a reluat din 8m cu capul, însă mingea a trecut peste poarta lui Vlasa.

Scorul final l-a stabilit Bugnar în minutul 88, acesta finalizând o acțiune personală cu un șut din unghi.

S-a terminat 2-0 și Arieșul Turda așteaptă duelul județean cu Sănătatea Cluj de săptămâna viitoare.

AVÂNTUL REGHIN – ARIEȘUL TURDA 2-0 (Potor 48`, Bugnar 88`)

Arieșul Turda: Pop - Chiș, Marcu, Cocoară, Selegean (Indreica 38`), Ititesc (Savu 64`), Paleoca (Silaghi 80`), Vitan, Bria, Varodi (Chișu 55`), Lemnaru