ucluj csm

Înfrângere neașteptată pentru voleibalistii de la CSM Câmpia Turzii, care au pierdut în această seară cu scorul de 1-3 (21-25; 25-12; 19-25; 22-25), pe terenul Universității Cluj-Napoca.

După un prim set pe care l-au cedat în final, în setul secund voleibalistii CSM-ului s-au distrat cu echipa clujeană, castigand la 12, iar spectatorii prezenți în Sala Sporturilor "Horia Demian" se așteptau la un meci încins.

Lucrurile nu s-au adeverit, formația CSM căzând inexplicabil in urmatoarele doua seturi, ceea ce a dus la o victorie a "universitarilor" clujeni, cand nimeni nu se aștepta.

Astfel, la final, echipa din Câmpia Turzii a trebuit să se recunoască învinsă și așteaptă meciul de pe teren propriu cu Unirea Dej, care va avea loc sâmbătă, 30 martie, începând cu orele 18.00.

La meciul de la Cluj-Napoca, CSM Câmpia Turzii a inceput cu următoarea formație: Ciortea, Silvasan-Pasca, Antonic, Knezevici, Oliveira do Nascimento, Ciupe și Hasmasan-libero.

Au mai intrat: Moisa, Cociș, Vițelaru, Valean si Ghimes-libero.