mihaiviteazu supporter

Săptămâna trecută s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 22, din cadrul ligii a patra de fotbal, zona Cluj.

Etapa a debutat sâmbătă dimineața, la Câmpia Turzii, unde CSM-ul a „scos” doar un punct din partida cu Vulturul Mintiu Gherlii, scor 3-3.

De la ora 15:00, s-au desfășurat cele două derby-uri al etapei. Someșul Dej a câștigat duelul cu Unirea Iclod, scor 2-1.

Cei care au profitat de înfrângerea Iclodului au fost jucătorii din Florești, care s-au impus la Gherla, scor 1-0, reușind astfel să revină pe primul loc al clasamentului, devenind astfel principala favorită la promovare.

Duminică la prânz, Sporting Apahida a realizat scorul etapei, impunându-se pe terenul CFR-ului din Dej, scor 5-0.

Într-o partidă disputată tot pe terenul „Obor”, Arieșul Mihai Viteazu a câștigat partida cu Unirea II Dej, scor 2-1, golul victoriei venind în al treilea minut de prelungiri.

În ultimul joc al etapei, Unirea Tritenii de Jos s-a impus pe terenul „suporterilor”, scor 2-1.

Viitorul 2014 Sopor a câștigat la „masa verde” în această etapă. În timp ce Someșul Gilău a stat.

Derby-ul etapei viitoare va avea loc la Iclod, unde Unirea va primi vizita Olimpiei Gherla.