potaissa buzau

Potaissa Turda s-a impus astăzi, scor 32-20, în fața celor de la HC Buzău, într-o partidă care a contat pentru etapa a XXIII-a, din cadrul Ligii Zimbrilor.

În prima repriză echilibrul s-a menținut doar în primele 15 minute (5-5, min 12). Elevii antrenați de Horațiu Gal au început să forțeze și s-au distanțat la cinci goluri până la pauză (15-10).

Repriza a doua a fost una fără istoric, turdenii continuând să se distanțeze pe tabelă.

S-a terminat 32-20 și Potaissa urcă până pe locul 4 al clasamentului, cu două etape înaintea finalului sezonului regulat.

Etapa viitoare, Potaissa va primi vizita celor de la Minaur Baia Mare. Partida va avea loc joi, de la ora 18:00 și va fi transmisă în direct pe TurdaNews.

POTAISSA TURDA – HC BUZĂU 32-20 (15-10)

Potaissa Turda: Ignat (7 goluri), Pavel (5), Cîntec (4), Talas (4), Ghiță (3), Pop (3), Rotaru (2), Szoke (2), Pințoiu (2),