apahida csmct

In aceasta dimineata, pe terenul de fotbal din cadrul Bazei Sportive Someseni din Cluj-Napoca, formatia CSM Campia Turzii a suferit, in cadrul etapei a XX-a, o infrangere la limita, 1-2 (0-2) in fata celor de la Sporting Apahida.

Gazdele au fost mult mai prezente in joc in prima repriza si au reusit sa inscrie de doua ori, unul dintre goluri fiind inscris din lovitura de la 11 metri. Totusi, in finalul primei reprize, Sporting Apahida putea sa intre la cabine cu un scor mult mai confortabil, dupa ce in minutul 45 au primit o noua lovitura de pedeapsa, numai ca de data aceasta portarul celor de la CSM, Alin Cioarga, a fost la post si a respins balonul.

In partea secunda, fotbalistii CSM-ului se trezesc si fac o repriza excelenta, reusind sa inscrie un gol prin Moldovan.S, acesta fiind de altfel unul dintre marcatorii formatiei din Campia Turzii, in partida tur.

Atacurile s-au inmultit la poarta celor din Apahida, doar ca ratarile au facut ca echipa CSM sa plece fara nici un punct de la aceasta partida, cu toate ca ar fi meritat.

Antrenorul CSM-ului, Valentin Sandru, a trimis in teren urmatoarea formatie: Cioarga - Nicola, Marginean, Sur, Moldovan.M, Oltean, Nemes, Dan Stefan, Campian, Dudas, Moldovan.S.

In repriza secunda a mai intrat: Rusu.

Etapa viitoare, CSM Campia Turzii va juca pe teren propriu cu Vulturul Mintiu Gherlii, meci ce se va juca sambata 23 martie, de la orele 11.00.