asacons montatorprefabricate

alde banner 728x90 06

diego banner mai2019

mihaiviteazu supporter

Arieșul Mihai Viteazu s-a impus astăzi, scor 3-0, în fața celor de Supporter 2.0, într-o partidă care a contat pentru etapa a XX-a, din cadrul ligii a patra, zona Cluj.

Prima repriza a fost una destul de slabă calitativ, însă experiența celor de la Mihai Viteazu s-a „văzut” pe tabelă. Gazdele au deschis scorul în minutul 28, prin Crișan, acesta stabilind și scorul pauzei.

Partea a doua a aparținut tot gazdelor, care au ratat câteva ocazii importante la poarta „suporterilor”. Golurile au venit pe final, când Cecălăcean și Varga au „rezolvat” partida.

La finalul partidei, antrenorul celor de la Mihai Viteazu, Artur Podar, ne-a declarat: „A fost o victorie meritată, dar sunt nemulțumit de atitudinea jucătorilor, nu poți să tratezi cu ușurință adversarul și să crezi că meciul este câștigat dinainte. Suntem deficitari pe faza de atac, ratăm cu mare ușurință, mai avem mult de lucru până să ajungem să practicăm un fotbal frumos.”

ARIEȘUL MIHAI VITEAZU – SUPPORTER 3-0 (C.Crișan 28`, Ceclăcean 89`, Varga 90`)

Arieșul Mihai Viteazu: M.Lăkătuș – C.Crișan, Buglea, Cecălăcean, Moldovan (German 55`), Tothăzan (Zbâncă 60`), Mureșan (N.Crișan 60`), Cîțcăuan (Linca 78`), Mărie (Varga 80`), Kiesz, G.Lăkătuș.