asacons montatorprefabricate

alde banner 728x90 06

diego banner mai2019

triteni gilau

Unirea Triteni s-a impus astăzi, scor 2-0, în fața celor de la Someșul Gilău, într-o partidă care a contat pentru etapa a XX-a, din cadrul ligii a patra de fotbal.

Gazdele au avut ocaziile primei reprize, însă nu au reușit să modifice tabela. A fost o repriză destul de anostă, jocul celor două echipe fiind afectat și de vremea destul de urâtă de la Triteni.

Jucătorii Unirii au forțat mai mult în partea a doua și Ceclan a reușit să deschidă scorul, în minutul 64. Pe final, Bituleanu a dublat avantajul Unirii, în urma unei lovituri de la 11m.

S-a terminat 2-0 și Unirea Triteni așteaptă duelul cu Supporter 2.0.

UNIREA TRITENII DE JOS – SOMEȘUL GILĂU 2-0 (Ceclan 64`, Bituleanu 87`p)

Unirea Tritenii de Jos: Rusu – Ludușan, Tot, Ozvadă, Paleoca, Indreica, Bituleanu, Podariu, Bărbos, Ceclan, A.Gall. Au mai evoluat: Sașa, S.Gall, Petrea, Chiorean